Αντλία Θερμότητας EVO CASA AVHP-H10SNE Monoblock R32 10kW Μονοφασική – A+++ – Θέρμανση, Ψύξη & Ζεστό Νερό
SKU AVHP-H10SNE
Η Αντλία θερμότητας EVO CASA 10kW Monoblock AVHP-H10SNE R32 είναι μία σύγχρονη αντλία θερμότητας Monoblock με ισχύ 10kW, σχεδιασμένη για μονοκατοικίες ή διαμερίσματα που χρειάζονται αυτόνομη και οικονομική θέρμανση, ψύξη και ζεστό νερό χρήσης (ΖΝΧ) με μονοφασική παροχή ρεύματος.
Τάση/ Συχνότητα/Φάση: 220-240/1/50 V/Ph/Hz
Έξοδος Νερού 35°C - Απόδοση: 9.50 kW
Έξοδος Νερού 35°C - Κατανάλωση: 1.98 kW
Έξοδος Νερού 35°C - COP: 4.80
Έξοδος Νερού 45°C - Απόδοση: 9.50 kW
Έξοδος Νερού 45°C - Κατανάλωση: 2.60 kW
Έξοδος Νερού 45°C - COP: 3.65
Έξοδος Νερού 55°C - Απόδοση: 9.00 kW
Έξοδος Νερού 55°C - Κατανάλωση: 3.00 kW
Έξοδος Νερού 55°C - COP: 3.00
Έξοδος Νερού 18°C - Απόδοση: 9.50 kW
Έξοδος Νερού 18°C - Κατανάλωση: 2.07 kW
Έξοδος Νερού 18°C - EER: 4.60
Έξοδος Νερού 7°C - Απόδοση: 8.00 kW
Έξοδος Νερού 7°C - Κατανάλωση: 2.53 kW
Έξοδος Νερού 7°C - EER: 3.16
SCOP (Μ.Ζ) - Έξοδος Νερού 35⁰C: 5.05
SCOP (Μ.Ζ) - Έξοδος Νερού 55⁰C: 3.51
SEER - Έξοδος Νερού 18⁰C: 7.75
SEER - Έξοδος Νερού 7⁰C: 5.38
Ενεργειακή κλάση Θέρμανσης (Μ.Ζ) - Έξοδος Νερού 35⁰C: A+++
Ενεργειακή κλάση Θέρμανσης (Μ.Ζ) - Έξοδος Νερού 55⁰C: A++
Ισχύς βοηθητικών Ηλεκτρικών Αντιστάσεων: Δεν διαθέτει βοηθητικές ηλεκτρικές αντιστάσεις kW
Συμπιεστής - Τύπος: Twin rotary DC inverter
Εξωτερικός Ανεμιστήρας - Τύπος μοτέρ: Brushless DC motor
Εξωτερικός Ανεμιστήρας - Αριθμός φτερωτών: 1.00
Μέθοδος εκτόνωσης: Ηλεκτρονική Βαλβίδα Εκτόνωσης
Εναλλακτης Αερα (Condenser) - Τυπος πτερυγιων: Blue fin
Εναλλακτης Νερου - Τυπος: Πλακοειδης Danfoss
Ψυκτικό Υγρό - Τύπος: R32
Ψυκτικό Υγρό - Ποσότητα: 1.40 kg
Ηχητική Ισχύς Θορύβου (EN12102- 1): 61 dB
Ηχητική Πίεση Θορύβου (2): 50 dB
Διαστάσεις προϊόντος (Π×Υ×Β): 1293×860×523 mm
Διαστάσεις συσκευασίας (Π×Υ×Β): 1395×996×550 mm
Υδραυλικές Συνδέσεις: R5/4"
Δοχείο Διαστολής - Χωρητικότητα: 8 Lt
Κυκλοφορητής - Μοντέλο: SHIMGE/APM25-9-130 PWM1
Παροχή Κυκλοφορητή: 4.5 m3/h
Μανομετρικό: 9 m
Εύρος Λειτουργίας Εξωτερικής Θερμοκρασίας - Ψύξη: -5~43 ⁰C
Εύρος Λειτουργίας Εξωτερικής Θερμοκρασίας - Θέρμανση: -25~35 ⁰C
Εύρος Λειτουργίας Εξωτερικής Θερμοκρασίας - ΖΝΧ: -25~43 ⁰C
Εύρος Λειτουργίας Εξόδου Νερού - Ψύξη: 5~20 ⁰C
    Βασικά Χαρακτηριστικά
    Μικρότερη κατανάλωση ενέργειας
    Έως και 70% εξοικονόμηση ενέργειας σε σχέση με λέβητες πετρελαίου ή αερίου.
    5 χρόνια εγγύησης
    Μεγάλο εύρος θερμοκρασίας Λειτουργίας
    Ψύξη : -5°C έως 43°C
    Θέρμανση : -25°C έως 35°C
    Ζεστό νερό χρήσης: -25°C έως 43°C